IT management

Co je IT management?

  IT management je soubor pravidel. Tato pravidla nám říkají, jak řídit běh IT (Informační technologie) ve společnosti. Jejich součástí je sledování hardware jako nejnižší formy IT, dále softwaru navázaného na hardware a v případě většího počtu počítačů i sledování síťové infrastruktury společnosti.

Kdo je IT manager?

  IT manager je člověk, který by měl znát každou složku IT managementu zvlášť a zároveň mít globální přehled nad celou situaci jemu svěřeného IT vybavení ve společnosti. V naší zemi většinou funkci IT managerů vykonávají správci sítě. V případě, že vedení chce prověřit, zda-li správce sítě zvládá svou práci, popřípadě, jestli neprávně zavedenými pravidly nenastávají chyby ve správě IT vybavení, najímají si externího poradce, který je u nás nazýván softwarový auditor.

Kdo je softwarový auditor?

  Softwarový auditor je odborník, který je tu proto, aby provedl uživatele programů nepřehlednou džunglí pravidel jak správně nakupovat, evidovat a užívat software. Dalo by se říci, že je průvodcem po nepřehledné dálnici nazývané IT. Je to člověk, který zajistí, aby vámi investované peníze do IT byly dobře zúročeny. Pojem softwarový zůstal auditorům z historického hlediska, i když bychom je měli dnes nazývat IT auditory. Dnes již suplují kompletní kontrolu IT vybavení společností.

Příspěvek byl publikován v rubrice SAM. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s